- Vi har fått erbjudande om att kostnadsfritt mäta elförbrukningen under en period. Vi behöver få kontroll över energiförbrukningen och system finns där man kan avläsa vad man gör av med och kan spara. I och med stambytet kommer dessutom vatten att börja mätas och debiteras per hushåll på avgiften.
- TV-skärmar kommer att installeras i styrelserum och övernattningslägenhet. Detta kommer bland annat att bidra till att det blir lättare dela information under öppet hus.
- Det har blivit beslutat att vi kommer att köpa crosstrainer när nya gymmet är klart. Ny träningscykel är på plats i gymmet.
- Fortsatt problem med skötsel av hobbyrummet. Vi behöver se över hur vi ska göra med hobbyrummet eftersom rutinerna idag inte fungerar. Verktyg försvinner, det ställs inte i ordning efter användning och det sköts inte på ett bra sätt.
okt 12 2025