Det har blivit ett par lokaler lediga i källaren på 15-huset som skulle kunna användas till aktivitetsrum. Lokalerna är inte jättestora, ca 15 kvm +/- ett par kvm.
Vi vet sedan tidigare att det funnits intresse av ett syrum där man kan hålla på med textilier och en av lokalerna borde kunna passa till det. Styrelsen har inte tid att hålla i detta men finns intresse att bilda en grupp för att jobba på att få till detta stöttar vi gärna. Vi har exempel på hur ett underlag kan se ut för att vi ska kunna ta beslut på ett styrelsemöte. Maila styrelsen om ni är intresserade, styrelsen.riddarsporren24@gmail.com.
Kan det finnas intresse av något annat i den andra lokalen? Hör av er till styrelsen i så fall. Många av våra källarlokaler passar bäst till förråd, men när det blir lokaler lediga som kan vara OK till annat som kan öka trivseln för oss boende vill vi gärna se om intresse finns innan vi hyr ut dem som förråd igen.